Ciekawostka

Jak zdalnie sprawdzić ważność OC

sprawdzenie-oc-smartfonem.jpg

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje możliwość zdalnego sprawdzenia ważności ubezpieczenia OC. Usługa jest bezpłatna i dostępna dla każdego. Wymaga podania numeru rejestracyjnego lub VIN-u pojazdu objętego ubezpieczeniem. Można sprawdzić ubezpieczenie zarówno swoje,  swoich bliskich bądź osób zupełnie obcych, np. sprawcy wypadku który wyrządził nam szkodę. Otrzymujemy informację czy ubezpieczenie pojazdu było aktywne w danym dniu oraz dane ubezpieczyciela, co może być pomocne przy załatwianiu spraw związanych z odszkodowaniem.Usługa  znajduje się na witrynie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego pod poniższym adresem

 

Dla użytkowników smartfonów UFG przygotował aplikację "UFG Na wypadek". Daje ona możliwość sprawdzenia ważności ubezpieczenia OC posiadacza danego pojazdu. podobnie jak w przypadku portalu UFG.
Bardzo ciekawą funkcjonalnością jest wbudowany asystent, który krok po kroku podpowiada jak zachować się na drodze w razie kolizji. Jest to o tyle ważne, że w takich sytuacjach działamy w silnym stresie i można zapomnieć o rzeczach istotnych z punktu widzenia zabezpieczenia miejsca kolizji jak i późniejszym uzyskaniem odszkodowania. 
Pobranie i późniejsze korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android i iOS.

Powrót